SIKÇA SORULAN SORULAR (SSS)

 • Akyaka'da rüzgar durumunu nereden anlıyabilirim ?

  Termik rüzgar hakim olduğu için gerçek verileri herhangi bir rüzgar sitesinden net olarak alamazsınız. Ama sitelere baktığınızda eğer yönü batılı hava açık ise mutlaka rüzgar olacak demektir. Sezon boyunca neredeyse her gün rüzgarımız olur bize ulaşıp yine de emin olmak için rüzgar tahminlerimizi alıp tatilinizi ona göre beraber planlayabiliriz.

 • Nerelerde kalınır ?

  Konaklama Bölümümüzde bir kaç Otel belirttik ama Akyaka civarında daha geniş konaklama yelpazesi bulabilirsiniz.

 • Akyaka’da nerede ve neler yapılır?

  Akyaka Kite plajına yürüyüş plajdan 10dk mesafede bir kasaba. Meşhur Azmak adı verilen nehri ve etrafındaki restoranları ile öncelikle deniz ürünleri ve birçok mutfağı tadabilirsiniz. Kasabanın içinde gece hayatı sınırlı ama yine de sörfçülerin uğrak yeri olan mekanlar çoğunlukla Karanfil Sokakta. Riders’ Inn Sahnesi haftanın birçok günü müzisyenleri ağırlıyor. Akyaka ayrıca Marmaris’e 25 dk uzaklıkta olup daha geniş seçenekler arayanlar için alternatif oluşturmaktadır.

 • En yakın havalimanı hangisi ?

  Dalaman havalimanı 50dk mesafede bir diğer alternatif ise 1.15 saat mesafede olan Bodrum Havalimanı.

  Dalamandan Havaş hizmeti bulunmaktadır Gökova 4 yolda inip oradan transferinizi biz Kite Academy olarak sağlayabiliriz.

  Dalamandan taksi fiyatları 120 TL civarındadır.

 • Yanımda neler getirmeliyim ?

  Kiteboard’a dair tüm malzemenizi biz karşılamaktayız size düşen şort, mayo, güneş kremi ve var ise likranızı ama en önemlisi spora olan istekliliğinizi yanınızda getirmektir.

 • Su sıcaklığı nasıl ? Herhangi bir tehlike varmı ?

  Haziran ile Ekim arasında wetsuit giymeden Kiteboard yapılabiliyor. Denizkestanesi yada kayalar bulunmadığı gibi tamamı kum olan denizimiz ile Türkiye’deki en güvenli Kiteboard plajı olma özelliğini taşıyor.

 • Plajda ne yiyip içiyoruz ?

  Okulumuzda ücretsiz su servisi yapılmaktadır diğer yeme içme ihtiyaçlarınız için plajdaki kafeteryayı kullanabilirsiniz.

 • Başlangıç programı sonunda hangi seviyeye geliyoruz ?

  Size minimumda 2 yöne waterstart yapma garantisi veriyoruz ! Tabiki spor altyapınız, konsantrasyon ve istekliliğiniz ile daha fazlası size kalmış uzun uzun kayan yada rüzgarüstüne çıkmaya başlamış öğrencilerimiz olmaktadır.

 • Başlangıç programı sonrasında kendim kayabilirmiyim ?

  Tüm güvenliği biliyor ve her iki yöne de aynı rüzgar çizgisinde (Apaz) kayabiliyorsanız kiralama yapabilir ve tüm günü kendiniz değerlendirip gelişebilirsiniz. Ek freeride dersleri ile daha iyi rüzgar üstü performansı , dönüşler ve ilk sıçramalar gibi teknik geliştirebilirsiniz.

 • Neden kask takıyoruz ? Su sığ olmasına rağmen neden can yeleği kullanıyoruz ?

  Öncelikle kask ve can yeleği en önem verdiğimiz güvenliğin temel üyeleri. Kask sizi darbelere karşı korurken telsizli eğitimlerimizde de hoca ile temasınızı sağlamaktadır. Can yeleği yüzer özelliğinden daha çok herhangi bir darbeye karşı sizi korumak için dizayn edilmiştir. Ve water start aşamasında suda yüzer özelliği boarda konsantre olmanıza katkısı olacaktır.

 • Bu kite'lar birbirine dolanmıyor mu ?

  Eğitimlerimizde gösterdiğimiz kurallara uyduğumuz sürece dolanmıyorlar. Aynı yelken de olduğu gibi eğitimlerimizde göreceğiniz geçiş üstünlükleri kuralları uygulanmaktadır.